Problem z wyświetlaniem stron gdy aktywne jest ssl proxy

W niektórych sytuacjach gdy zostanie uruchomiony proxy ssl witryny (takie jak np. Facebook, Yahoo, Gmail) nie wyświetlają się prawidłowo.

Problem ten występuje w sytuacji gdy w kodzie wyświetlanej strony znajdują się linki do stron ssl innych niż która jest wyświetlona w oknie przeglądarki (chodzi o portale autoryzowane innymi certyfikatami) i strony te nie są autoryzowane certyfikatami wystawionymi przez zaufane urzędy certyfikacji, nie masz przecież możliwości uzyskania monitu o zgodę na wyświetlenie takiej strony. Sytuacja taka występuje właśnie wtedy gdy włączysz ssl proxy, ponieważ PKI STORMSHIELDa podstawia w miejsce wszystkich certyfikatów własne, wystawione przez jedno z CA powołanych na urządzeniu.

Rozwiązaniem tego problemy będzie zaimportowanie do przeglądarki (właściwie do kontenera zaufanych głównych urzędów certyfikacji) certyfikatu urzędu który wystawia certyfikaty tymczasowe na potrzeby ssl proxy STORMSHILDa.

Jeżeli nie wiesz które CA z twojego STORMSHIELDa wystawia certyfikaty dla ssl proxy możesz to sprawdzić::

OCHRONA APLIKACJI --> Analiza protokołów --> SSL --> Pokaż ustawienia wspólne dla wszystkich profili

Pamiętaj, że jeżeli używasz różnych przeglądarek np. Internet Explorer i Firefox musisz zaimportować ten certyfikat dla każdej przeglądarki z osobna. Jeżeli używasz Chrome to nie musisz importować dodatkowo certyfikatu ponieważ Chrome korzysta z tych samych certyfikatów co Internet Explorer.

Szczegóły artykułu

Identyfikator artykułu:
24
Kategoria:
Data dodania:
12-01-2016 14:07:47
Wyświetleń:
965

Zależne artykuły

Web Analytics Treści zawarte na tej stronie są własnością SerwiTECH i nie mogą być kopiowane bez pisemnej zgody SerwiTECH.